Velké Losiny oficiální stránky obce

Velké Losiny

Kontaktní informace

Obec Velké Losiny
Rudé armády 321
788 15 Velké Losiny

tel: 583 248 422
email: podatelna@losiny.cz

Všechny kontakty

Dnes je: 25. 09. 2018
Svátek má: Zlata

Dům s chráněnými byty

Dne 11.2.2008 byl uveden do provozu Dům s chráněnými byty. Seniorům obce se s níženou soběstačností nebo s pokročilým věkem se tak otevírá možnost využívat péče poskytované tímto domem přímo v obci, se kterou spojili podstatnou část svého života.

Generální oprava původního objektu a souběžná přístavba ubytovací části vyústily v jedno kompaktní dílo s kapacitou 18 malometrážních bytů, z toho 15 pro jednu osobu a 3 pro dvě bydlící osoby. Celková kapacita objektu tedy činí 21 osob.
V domě se dále nachází jídelna pro obyvatele, klubovní místnost pro Klub seniorů obce, větší zasedací místnost s kapacitou 50 míst pro společenská setkání obyvatel obce a jednání zastupitelstva obce, sušárna a prádelna, kancelář a zázemí pro pečovatelku a další prostory.
Každý byt má svoji předsíňku, vlastní bezbariérovou koupelnu se sprchovacím koutem a 1 místnost, dvoupokojové mají 2 místnosti. Pokoj je vybaven kuchyňskou linkou, lednicí s mrazničkou, elektrickým sporákem s pečící troubou, odsavačem par. Ostatní vybavení musí mít budoucí nájemníci vlastní. Některé byty jsou bez balkonů, jiné mají balkon, lodžii nebo malou terasu. Každému bytu přísluší malá sklepní kóje. V domě je pro lepší přístupnost všech podlaží bezpečný výtah. 
Nájemné zahrnuje - nájemné za byt, zálohy na teplo a teplou vodu, nájemné za vybavení bytu, za úklid a údržbu společných prostor a další poplatky. Každý byt má svůj vlastní elektroměr a vodoměr. Poplatek za spotřebovanou elektrickou energii za svůj byt si hradí každý nájemník sám. Začátkem každého roku bude provedeno vyúčtování. Vybraní nájemníci budou využívat některé z činností, které provádí pečovatelská služba. Jde například o nákupy, donášku obědů nebo celodenní stravy, úklid bytu, pomoc při hygieně, praní prádla, doprovod při jednáních mimo byt. To vše podle ceníku služeb pečovatelské služby a ceníku stravy za poplatek, který hradí nájemník zvlášť.

Přihlášky do DCHB a další potřebné tiskopisy ( včetně pravidel pro výběr nájemníků) si mohou občané vyžádat nebo vyzvednout na Obecním úřadě ve Velkých Losinách nebo přímo v DCHB. Informace Vám podá p. Jana Rotterová OÚ - tel.: 583 248 422 nebo p. Lenka Koutná DCHB - tel. 583 248 010.

Adresa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dům s chráněnými byty

Rudé armády 322
78815 Velké Losiny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Email

Telefon

Jste zde: Úvod > Organizační složky > Obec Velké Losiny

Obec Velké Losiny © 2018

Kontakty | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti